Strona główna

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

Ilość odsłon 48415

Do pobrania

W następstwie wystąpienia potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2  na terenie Powiatu Cieszyńskiego i związaną z tym rekomendacją Starosty Cieszyńskiego, aby mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców odwołać wszystkie zaplanowane w najbliższym terminie imprezy masowe, wydarzenia kulturalno-sportowe i tym podobne, gdyż mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania zagrożenia epidemiologicznego, nie odbędzie się m.in. zapowiedziana w Komunikacie 04/03/2020 na czwartek 12 marca promocja w Kończycach Wielkich książki „Bitwa o Śląsk Cieszyński 1945”, którą wydało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w Rudniku.
Z chwilą, kiedy przestaną obowiązywać powyższe ograniczenia, poinformujemy Państwa w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych www.front1945.pl, www.gokhazlach.pl i www.hazlach.pl o nowym terminie ww. wydarzenia.

 Występujące na tej stronie pewne symbole nazistowskie i komunistyczne nie służą propagowaniu żadnej z totalitarnych ideologii. Zamieszczono je jedynie w celu prezentacji kontekstu historycznego dramatycznych wydarzeń końcowego okresu II wojny światowej.

Źródła ilustracji: archiwum autorów, Wikipedia, Internet.


"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Strona internetowa przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zebrzydowicach. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

*               *               *

 

Pierwotna strona internetowa, dostępna w latach 2013-2018 pod adresem www.front1945.cieszyn.pl, została zrealizowana w ramach operacji z zakresu małych projektów pn. "Rok 1945 na Śląsku Cieszyńskim. Odkrywamy nieznane fakty z historii II wojny światowej(książka, strona internetowa, konferencja)" w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.