Strona główna

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

Ilość odsłon 48418

Do pobrania

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rudnik w Rudniku, które w roku 2019 realizowało zadanie pod nazwą „Promocja LGD "Cieszyńska Kraina" poprzez uczczenie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej wraz z Wójtem Gminy Hażlach serdecznie zapraszają na promocję książki „Bitwa o Śląsk Cieszyński 1945”. Spotkanie z jej autorami, które było pierwotnie zaplanowane w Kończycach Wielkich na 12 marca 2020 r. i nie doszło w tym terminie do skutku z powodu rozwoju epidemii koronawirusa, odbędzie się w najbliższy piątek 21 sierpnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu. Na miejscu będzie można otrzymać bezpłatny egzemplarz wyżej wspomnianej książki.

 

promocja bitwa 1945 min a1863

 Występujące na tej stronie pewne symbole nazistowskie i komunistyczne nie służą propagowaniu żadnej z totalitarnych ideologii. Zamieszczono je jedynie w celu prezentacji kontekstu historycznego dramatycznych wydarzeń końcowego okresu II wojny światowej.

Źródła ilustracji: archiwum autorów, Wikipedia, Internet.


"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Strona internetowa przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zebrzydowicach. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

*               *               *

 

Pierwotna strona internetowa, dostępna w latach 2013-2018 pod adresem www.front1945.cieszyn.pl, została zrealizowana w ramach operacji z zakresu małych projektów pn. "Rok 1945 na Śląsku Cieszyńskim. Odkrywamy nieznane fakty z historii II wojny światowej(książka, strona internetowa, konferencja)" w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.